Web Geliştirme Uzmanı
Yeni Website ve Yeni Blog

Kategori : Genel 18 Ara 2014

Merhaba;

Uzun bir aradan sonra web sitemi güncellemeye karar verdim. Düşünce tarzımı ve planlarımı yansıtmak amacıyla bu yazıyı hazırladım. Her türlü öneri, istek ve yorumlarınızı bu yazının altındaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz. Haydi başlayalım.

Yeni web sitem için bir kaç arayüz tasarımı denemesinden sonra kendimi WordPress’e teslim ettim. Tema olarak da Workality kullandım. Gayet şahane özellikleri mevcut. Ayrıntıları şuradan inceleyebilirsiniz.

Daha önceki blog yazılarımı arşiv halinde toparlayıp buraya eklemeyi düşünüyorum. Bu blogda da yeni yazılar yayımlamaya devam edeceğim.

İleriki zamanlarda bu aralar ilgilendiğim konular hakkında yazılar yayımlamayı planlıyorum. Laravel, Angular, Ember, NodeJs vb web teknolojileri, bulut(cloud) bilişim ve bulut tabanlı yazılımlar gibi konularda tanıtım ve ders niteliğinde yazılar olacak.

Çalışma ortamımda bir takım değişiklikler yaptım. Uzun süredir istediğim Linux ortamına geçiş planımı nihayet hayata geçirebildim. Çalışma ve geliştirme ortamı ile ilgili de ayrıntılı bir yazıyı önümüzdeki günlerde yayımlayacağım. Ubuntu Rocks! Yaklaşık 3 aydır Ubuntu kullanıyorum. Şu anda son derece etkilendiğimi ve severek kullanmaya devam ettiğimi belirtmeliyim. Tabii yıllardır bana yardımcı olan Windows’a düşman olmak gibi bir niyetim yok. Yeni ortamlar keşfetmek her zaman daha iyidir. Elimden geldiğince tecrübelerimi sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Meslek hayatıma halen freelance olarak devam ediyorum. 6 yıl olmuş. Dile kolay. Bu kadar uzun süre serbest olarak çalışmaya devam etmeyi bir başarı olarak gördüğümü söylemeliyim. Ancak avantajları olduğu gibi bir çok eksi yönleri de mevcut. Fırsatım oldukça serbest çalışmanın getirdiklerini ve götürdüklerini yazılar halinde anlatmayı planlıyorum.

Her ne kadar teknik bir blog oluşturmayı planlasam da kendimi tutamayıp kişisel ve sosyal konularda da yazılar yazabilirim. Şimdiye kadar blog yazarlığı konusunda pek başarılı olamadım. Bu durum belki yazılarımın içeriğinin ne olacağı konusunda çok fazla düşünmemden kaynaklanıyor. Bu sefer biraz daha rahat ve özgür hissediyorum. Bakalım neler çıkacak ortaya.

PAYLAŞ :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir